Historische Vereniging Voorburg

Autoshow en race in Den Haag met Voorburgse deelnemers | Mei 1922

Vorig jaar september 2021 werd weer duidelijk wat een magische aantrekkingskracht snelle auto’s hebben op velen. Natuurlijk, Max Verstappen fungeerde als extra magneet, maar ook zonder Max had een GP op Zandvoort de aandacht getrokken. Ook in het verleden was er veel  belangstelling voor mooie en snelle auto’s. In april 1922 vond de Haagsche Autoshow plaats, met wel 3000 toeschouwers. Het programma was gemêleerd, naast presentaties van (toen) bekende automerken zoals Lancra’s, Delage’s, Horch’s en Hansa Lloyds, en van leuke, kleine auto’s als de Benjamin, was ook de KLM aanwezig en de Haagse verkeerspolitie. De show was beslist een succes en men zou wensen, zoals wethouder Fortuin, dat de Show voortaan jaarlijks zou worden georganiseerd.

auto 1 mei 1922 auto 2 mei 1922

 

 

Ook werden er wedstrijden georganiseerd, met ook hier veel belangstelling. Zelfs jonge ministerie-ambtenaren met linnen slobkousen werden in het publiek gesignaleerd. De coureurs waren overigens vooral uit de regio Den Haag afkomstig. Blijkbaar waren er ook deelnemers uit Voorburg, in de klasse D 4.5 tot 5.5 liter cilinderinhoud. Overigens trokken de motorraces nog meer deelnemers, maar daar had de journalist duidelijk minder mee. Kortom, voor de popularisering van de auto heeft de Autoshow in die jaren een nuttige rol gespeeld.